משאבת דשן

משאבת דשן משמשת כחלק ממערכת ההשקיה ופועלת באמצעות שאיבת דשן ממיכל דישון והחדרתו באופן אחיד ופרופורציונלי אל מי ההשקיה בטפטוף בלבד, המשאבה איננה מיועדת לדישון מדשאות.

דישון באמצעות משאבת דשן המחדירה את הדשן למי ההשקיה דרך הטפטפות, מספק לצמחים תנאי גידול אופטימליים הכוללים כמות מדוייקת של חנקן, זרחן, אשלגן ודשני קורט. שילוב משאבה במערכת ההשקיה מוביל לחיסכון ניכר במים, לצימוח נמרץ ובריא יותר של הצמחים ולנראות כללית טובה יותר בגינה.

המשאבה מופעלת על ידי אנרגיית המים בלבד ואינה צורכת חשמל. כל פתיחת ברז חשמלי הקשור למשאבה על ידי המחשב, תביא להזרמת כמות מדודה של דשן דרך מי ההשקיה, לטפטפות ולשורשי הצמחים.

חשוב לציין שיש להרכיב, יחד עם המשאבה גם מז"ח (מונע זרם חוזר) המהווה שסתום למניעת חזרת מים עם דשן למי השתייה של הבית. יש להתקין בגינה גם מיכל בנפח 25 ליטר אותו ממלאים בדשן לפי הוראות היצרן ומוהלים במים עד למילוי כל מיכל הדישון. אין צורך לדשן בתקופת החורף וניתן לבטל את פעולת המשאבה שכן הצמחים אינם צורכים דשן בטמפרטורות נמוכות

קיימים כיום דשנים אורגניים מעולים המיועדים לשימוש עם משאבות הדשן.

ההבדל בין גינה שבה מותקנת משאבת דשן לגינה שאין בה משאבה כזו, ברור ונראה לעין. הצמחים מגיבים טוב להשקיה עם דישון, צומחים, פורחים ומשגשגים מהר יותר ונותנים אפקט מוצלח בגינה.

 
עיצובים - תכנון ופיתוח גינות נוי | אשחר, ד.נ. משגב, 20196 | טלפון: 050-6466678 (אריק קולר) | דוא“ל: itsuvimgan@gmail.com

האתר נבנה על ידי אינדיגו עיצוב ואתרים